Metų „DĖK’ui“

Viktorija Nausėdė „TexTale“ įkūrėja

Viktorija Nausėdė – žiedinės tekstilės ekonomikos ekspertė, mados perpardavimo ir mainų platformos TEXTALE įkūrėja.

Gyvename pertekliaus laikais. Pasaulyje kasmet pagaminama apie 100 mlrd. naujų drabužių vienetų, iš kurių didelė dalis net nepasiekia vartotojų. Švaistūnišką gamybos ir vartojimo modelį lydi socialinis išnaudojimas bei milžiniška aplinkos tarša.

Tas lengvas susierzinimas, kaskart žvelgiant į savo perpildytą spintą, tapęs tikru galvos skausmu kadais keičiant gyvenamą vietą, bei maišai išmetamos tekstilės to meto atliekų konteineriuose, pakreipė profesinį kelią ieškoti verslių sprendimų mažinti resursų švaistymą, kuriant naujas galimybes aplinkai ir žmonėms. Taip gimė socialinis verslas TEXTALE.

Šiandien TEXTALE vystomas kaip žiedinė mados platforma, leidžianti vartotojams ir verslui pasirūpinti aprangos pertekliumi. Su dideliu pagreičiu auganti antrų rankų rinka suteikia vis palankesnes galimybes dalintis – atgauti dalį sukauptų daiktų vertės juos perparduodant, taisyti ir atnaujinti, prailginant gyvenimą, bei mėgautis mėgstamų prekės ženklų apranga ženkliai pigiau ir palankiausiu aplinkai būdu, nešvaistant ir neteršiant.

Stilius. Kokybė. Atsakingai. Ilgam.

339

Kategorijos video

Kiti nomintantai

501

Lietuvos jūrų muziejus

978

Rimi Lietuva, UAB

734

Nordika prekybos slėnis, UAB

149

Giedrius Bučas

163

Penkis mėnesius vykusi stovykla Ukrainos vaikams

191

Klimato muziejus

300

Sprendimas apmokestinti lengvuosius plastikinius maišelius

1191

Asta Gegužė

195

Jolita Vaitkutė

733

Marius Čepulis