https://sengiresfondas.lt/, bei sekti mus socialiniame tinkle Facebook https://www.facebook.com/Sengires 

" /> Viešoji įstaiga „Sengirės fondas“ | Atliekų Kultūra

Metų pasiaukojimas

Viešoji įstaiga „Sengirės fondas“

„Sengirės Fondas“ buvo įkurtas 2020 m. Idėja įsteigti fondą, skirtą išsaugoti senąsias Lietuvos girias, atsirado kilus dideliam visuomenės susidomėjimui filmu „Sengirė“. 

Mūsų tikslas — išsaugoti senuosius Lietuvos miškus su visa gyvybe juose ir kurti ilgaamžius, tvarios gamtos pavyzdžius — sengires, atviras žmonių lankymui.


Esame nevyriausybinė organizacija. Remdamiesi moksliniais kriterijais, ieškome ir išperkame
biologiškai vertingiausius miško sklypus, leisdami jiems natūraliai vystytis ir apsaugodami juos nuo bet kokios žmogaus veiklos. Siekiame aktyviai šviesti visuomenę, siekdami informuoti apie biologinės įvairovės ir buveinių išsaugojimo svarbą.

Padedant augančiai mūsų bendruomenei ir bendradarbiaujant su mokslu ir verslu, stengiamės  daryti reikšmingą teigiamą poveikį gamtai. Šiai dienai Sengirės Fondas globoja 89 ha senųjų miškų su visa gyvybe juose. Nuo veiklos pradžios išpirkome 15 senųjų miškų sklypų, kruopščiai mokslininkų atrinktų pagal apie 40+ kriterijų. Saugomų miškų amžius — nuo 60 iki 160 metų. 

Juose gyvena retos, saugotinos, į Raudonąją knygą įtrauktos gyvūnų, augalų, kerpių, grybų rūšys, gausu natūralios, visai gyvybei palaikyti itin svarbios negyvos (gyvastingos) medienos, kuri — namai, maistas, trąša tūkstančiams skirtingų organizmų.

Susipažinti su mūsų komanda ir fondo veikla galite https://sengiresfondas.lt/, bei sekti mus socialiniame tinkle Facebook https://www.facebook.com/Sengires 

253

Kategorijos video

Kiti nomintantai

501

Lietuvos jūrų muziejus

978

Rimi Lietuva, UAB

734

Nordika prekybos slėnis, UAB

149

Giedrius Bučas

163

Penkis mėnesius vykusi stovykla Ukrainos vaikams

191

Klimato muziejus

300

Sprendimas apmokestinti lengvuosius plastikinius maišelius

1191

Asta Gegužė

195

Jolita Vaitkutė

733

Marius Čepulis