Metų įkvėpimas

UAB „Biržų duona”

„Biržų duona“ – viena seniausių ir didžiausių lietuviško kapitalo duonos kepyklų šiemet mininti savo 70-ą jubiliejų. Jau nuo pat 1953 metų, kai įmonė buvo įkurta, visoje Lietuvoje sklandė legendos apie biržietišką duoną. Iki šių dienų puoselėjame senovines duonkepystės tradicijas, todėl ir šiandien garsėjame ruginėmis raugo duonomis, kurių gamybos procesas neretai užtrunka ilgiau nei 3 paras.

Per pastaruosius 20 metų įmonė stipriai pasikeitė – asortimentas išsiplėtė ir pradėjome žengti koja kojon su besikeičiančiu pasauliu. Viena pagrindinių mūsų vertybių, kuri lydi kiekviename žingsnyje ir sprendime – rūpestis aplinka.

Dėl šios priežasties visi mūsų gaminiai gimsta iš draugiškos saulės energijos – dalis jos yra >gaminama šalia kepyklos esančiame saulės parke. Esame pažaboję ir nuo kepimo liekančius karštus garus bei dūmus – jie antrą kartą panaudojami šildyti vandeniui bei patalpoms.

Kepant skanėstus taikome gamybos be atliekų principus. Mūsų technologų sukurta duonos granola leidžia prikelti antram gyvenimui ne prekinės išvaizdos duonas. Bendradarbiaujame su labdaros organizacijomis, kurioms skiriame dalį ne prekinės išvaizdos produkcijos, o kitą dalį parduodame su nuolaida kepyklos parduotuvėje Biržuose. Visi likučiai, kurių negalima suvartoti, tampa kompostu ir biodujomis.

Tvarumu siekiame įkvėpti ir savo klientus todėl siūlome 10% nuolaidą karštiems gėrimams bei kepiniams, jei jie į mūsų kepyklėlę užsuka su savo daugkartiniu puodeliu arba indeliu. Pamiršus pirkinių krepšį – ne bėda, kviečiame prekes susidėti į antrą kartą naudojamas kartonines kepinių dėžutes. Beje, jos antram ar net trečiam gyvenimui gali prisikelti ir visai kitokiame amplua – patys šalia kepyklos įsirengėme daržą, kurio pakeltų lysvių dugnus išklojome panaudotomis kartoninėmis dėžėmis. Mūsų klientai taip pat mus įkvepia – jie naudoja mūsų dėžutes susidėti daiktams sandėliuke ir net lėlių žaislams gaminti!

Taip pat galime pasigirti, kad:

  • nuo 2020 metų nenaudojame narvuose laikomų vištų kiaušinių;
  • kartu su „Brolių medumi“ kepyklos saulės jėgainės laukuose esame įsirengę bityną;
  • kartu su „Bėgimo taure“ organizuojame didžiausią bėgimą Šiaurės Lietuvoje – taip skatindami judėti ir sukurdami šventę mieste;
  • kasmet su komanda dalyvaujame gamtos švarinimo akcijose.


Džiaugiamės, kad „Biržų duonos“ žingsniai nelieka nepastebėti – jau trečius metus iš eilės Lietuvos vartotojai mus įvertino kaip tvariausią prekės ženklą maisto sektoriuje Sutainable Brand Index™ vykdomame tyrime. 2023 metais tapome ir Lietuvos TOP šeimos verslu. Šį apdovanojimą mums skyrė „Baltic Family Firm Institute“ (BFFI) komisija, įvertinusi įvairių Lietuvos šeimos verslų ilgaamžiškumą, pelną, augimą, tvarumą, įsitraukimą bendruomenines veiklas ir inovacijas.

174

Kategorijos video

Kiti nomintantai

501

Lietuvos jūrų muziejus

978

Rimi Lietuva, UAB

734

Nordika prekybos slėnis, UAB

149

Giedrius Bučas

163

Penkis mėnesius vykusi stovykla Ukrainos vaikams

191

Klimato muziejus

300

Sprendimas apmokestinti lengvuosius plastikinius maišelius

1191

Asta Gegužė

195

Jolita Vaitkutė

733

Marius Čepulis