Vilniečiams – nemokamos dirbtuvės, Vilniui – prasmingos dovanos

2022-12-28

UAB VAATC

Vilniaus reg.

Dovana nebūtinai turi būti pirkta ir nebūtinai nauja. Tokią žinią neša gerų daiktų dalinimosi stotelės „DĖK’ui“, kviečiančios Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga atnaujinti jau naudotus daiktus ir kurti iš antrinių žaliavų. Gruodžio ir sausio mėnesiais skirtingose sostinės vietose vyks nemokamos dirbtuvės, o originaliausi darbai bus pristatyti parodoje.

Vilniaus regione gerų daiktų dalinimosi idėja kasmet vis stiprėja. Per pastaruosius ketverius metus stotelių DĖK’ui tinklas išaugo iki aštuoniolikos. Galimybė nemokamai atiduoti daiktus ir lygiai taip pat nemokamai juos pasiimti vyksta ne tik didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, bet ir sostinės centre, rengiamos daiktų atnaujinimo dirbtuvės. 

Jos artėjančio Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga sukels tikrą dovanų snygį. Nuo gruodžio pradžios iki sausio vidurio suplanuotos dvi dešimtys nemokamų dirbtuvių kvies kūrybiškai į atliekas pažvelgti skirtingo amžiaus žmones – moksleivius, šeimas, senjorus, socialinių tinklų bendruomenę. Registracija jau vyksta, vietų skaičius ribotas: https://forms.gle/ESxwGLANfGdD5WBx8 

„Vilnius yra įkvėpimo šaltinis. Tikiu, ne tik man. Jis duoda supratimą apie kūrybingumą, laisvę, polėkį, yra jaunas, net sulaukęs 700 metų. Atsidėkokime šiam didingam miestui tuo pačiu – savo vaizduote, kūrybiškumu, bendruomenišku. Kviečiu kurti, atrodytų, iš nieko, savo rankomis, neperkant ir prisijungti prie šios DĖK’ingumo šventės“, – sako Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro vadovas Tomas Vaitkevičius. 

Svarbu ne tik kurti iš pirmąją savo paskirtį jau atlikusių daiktų, bet ir paisyti kitų sąlygų: kūrinys turėtų tilpti į dovanų dėžę, kurios kraštinės – 70x70x70 cm, o Vilniaus jubiliejų žymintis specialaus dizaino užrašas „700“ – dominuoti baltame fone. 

Tai gali būti atvirukas, puoštas pieštuko drožlėmis, paveikslas, sukomponuotas iš žemėlapių ir autobuso bilietų, pagalvėlė ar marškinėliai, dekoruoti pavienėmis sagomis, atnaujinta medinė papuošalų skrynelė, duženų mozaika papuoštas vazonas – dirbtuvių organizatoriai neriboja kūrėjų vaizduotės. 

„Kurti iš to, kas tapę nebereikalinga – smagu ir prasminga. Pasistengus, rezultatas gali tapti šaunia dovana, ne veltui sakoma, kad kas vienam – šiukšlė, kitam – lobis. Svarbiausia yra atsirinkti, kokios atliekos labiausiai įkvepia kūrybai“, – pataria Simonas Sonkinas, įspūdingais dirbiniais paverčiantis sulūžusias riedlentes.

Laukiami ir savarankiškai atlikti darbai. Juos galima pristatyti iki 2023 m. sausio 16 d:

–  Į DĖK’ui stotelę Tuskulėnų g. 39 nuo antradienio iki penktadienio  13.00 – 18.00 val.

–  Į DĖK’ui galeriją Klaipėdos g. 2  nuo antradienio iki penktadienio  12.00 – 18.00 val.

–  Į DĖK’ui dirbtuves Senjorų avilyje Kubiliaus g. 2. nuo pirmadienio iki penktadienio  9.00 – 17.00 val.

–   Į UAB „VAATC” Lvivo g. 89-75 nuo pirmadienio iki ketvirtadienio 8.00 – 16.00 val.

Kūrėjų prašoma keliais sakiniais ant atskiro lapo pristatyti dovanos idėją bei pasirinktą techniką, darbus saugiai supakuoti, nurodant „Vilnius 700“, autoriaus vardą bei kontaktinius duomenis, kuriais norėtų būti pasiekiami, nors tai nėra privaloma. 

Sausio 25-ąją, Vilniaus 700-ojo gimtadienio dieną, DĖK’ui galerijoje Klaipėdos g. 2 Vilniuje, originaliausi darbai bus pristatomi mėnesį truksiančioje parodoje, įamžinti parodai skirtame kataloge, o vėliau pasiūlyti labdaringame DĖK’ui aukcione. 

Dešimties įspūdingiausių darbų autorių laukia ir VAATC bei kitų projekto partnerių įsteigtos praktiškos dovanos. Laiminguosius atrinks komisija, kurios pagrindas – šiais metais vykusių „Atliekų kultūros“ apdovanojimų laureatai: „Metų kūrėja 2021“ pripažinta žurnalistė, tinkalaidės „Lėčiau yra greičiau“ autorė Milda Noreikaitė – Bobinienė, „Metų įkvėpimas 2021“ statulėle įvertinta tvarumo projektų organizatorė Milda Paukštė ir „Metų DĖK’ui 2021“ vardu apdovanotas riedlenčių perdirbimo meistras S. Sonkinas.  

Daugiau informacijos: 

Regina Janutėnienė
+370 696 41787
[email protected]