Valstybinių miškų urėdija karjeros mugėse: pažink miškininkystę ir jos galimybes

2025-02-17

Atliekų kultūra

VMU ir šiais metais aktyviai dalyvauja didžiosiose Lietuvos arenose vykstančiose karjeros mugėse, parodose, festivaliuose. Įmonės vadovas Valdas Kaubrė pabrėžia, kad „labai svarbu tęsti prieš metus aktyviai pradėtą darbą supažindinant jaunąją kartą su miškininko profesija, jos svarba visuomenės gyvenime. Norime pasiekti kuo daugiau Lietuvos mokinių, atskleisti šios profesijos patrauklumą, pademonstruoti inovatyvius miškininkų darbo įrankius bei atskleisti, kaip jie myli savo darbą. Mokiniams parodome, kokias galimybes po studijų jie turi renkantis darbą visoje Lietuvoje“.

Vos prieš savaitę Žalgirio arenoje šurmuliavo Kauno aukštųjų mokyklų mugė, o jau šiandieną jaunatviškas šurmulys siaučia Klaipėdos Švyturio arenoje vykstančioje „Studijų regatoje 2025“. VMU darbui kiekvienoje mugėje, parodoje ar festivalyje yra sutelkiama darni to regiono specialistų komanda. „Mes džiaugiamės, kad mugėse su mokiniais bendrauja mūsų mentorių komandos nariai, kurie taip pat geba įtraukti ir kitus kolegas, suteikdami jiems galimybę papasakoti apie profesijos subtilybes ir iš arti susipažinti su mokinių auditorija“, – sako Žmonių ir kultūros skyriaus vadovė Izolda Baltutė.

Aukštųjų mokyklų mugėje Dubravos regioninio ir Medelynų padalinio specialistai pristatė miškininkystės svarbą, pasakojo mokiniams apie įvairias karjeros galimybes šiame sektoriuje. Pokalbių temos lietė ne tik miško valdymą, bet ir ekologiją, gamtos apsaugą, miško ekonomiją, miškų ūkio valdymą, miškų mokslus ir technologijas. Juk Karjeros mugės – tai puiki platforma, kur apie miškininkystę mokiniai tiesiogiai sužino iš savo srities profesionalų bei drąsiai užduoda jiems rūpimus klausimus. Mokiniai daugiausiai klausinėjo: ką reikia baigti norint tapti miškininku? Ką veikia miškininkai? Ar darbas – tik lauke? Ar miške nėra pavojų? Ar nebaisu būti miške? Ar daug reikia matematikos miškininko profesijoje? Ir kaip jūs užsirašote tiek daug skaičių?

Perėmę estafetę iš kolegų, Kretingos padalinio specialistai – „Studijų regata 2025“ komanda taip pat dalinosi profesijos subtilybėmis, iššūkiais ir perspektyvomis. Miškininkai pasakojo, kaip jie pasirinko miškininkystė studijas, kokius šiuolaikiškus įrankius naudoja darbe, kaip renkamos medžių sėklos, kaip auginami sodmenys, kokiose situacijose naudojamas dronas bei palietė daug kitų darbo aspektų. Ir vėl skambėjo mokinių klausimai apie matematiką, biologiją ir kokiuose Lietuvos miestuose galima mokytis miškininkystės. Kiekvienoje mugėje ar parodoje miškininkai įtraukia mokinius į viktorinas – jiems tenka atsakinėti į klausimus ar atspėti, kokią arbatą geria. Mokinius miškininkai apdovanoja simboliniais VMU suvenyrais.

Naujovė, su kuria miškininkai susidūrė „Studijų regatoje 2025“ – Kretingos padalinio vadovas Tomas Zaleckis bendravo su mokiniais nuo scenos tam skirtoje diskusijų erdvėje.

Buvo užduoti tokie klausimai: kokios priežastys lėmė pasirinkti miškininko profesiją? Kuo išsiskiria miškininkystės studijos iš kitų specialybių? Kokie pliusai? Kaip pritaikote įgytas žinias ir patirtį kasdieninėje veikloje? Padalinio vadovas Tomas Lietuvos Žemės ūkio universitete baigė miškininkystės bakalauro studijas, o magistrantūrą tęsė Vytauto Didžiojo ir Švedijos Žemės ūkio universitetuose. VMU Kretingos regioninio padalinio vadovas, įgijęs miškininkystės specialybę, turintis miškininkystės bakalauro ir magistro diplomus, studijų metu dalyvavo visose įmanomose studijų/studentų mainų programose. Studijuodamas Švedijoje, mokslų dėka aplankė 2/3 Švedijos, Daniją, Norvegiją, Vokietiją, Lenkiją (Belovežo giria), Latviją ir, žinoma, Lietuvą. Labai įdomus, turiningas miškininko Tomo kelias sužavėjo parodos klausytojų auditoriją.

Sutelktos vieningos, darnios mugių komandos profesijos pristatymams, pastebimos kolegų su užsidegimu pasakojančios apie profesiją miškininkų akys ir žingeidžios, smalsios iš susižavėjimo spinduliuojančios mokinių akys, kartais palydimos šūksniais – vau, kaip gražu! – „tai tie mugių momentai, dėl kurių jautiesi laimingas, reikalingas ir gali didžiuotis savo profesija“, – pabrėžia mugėse dirbę miškininkai.

Jau kovo mėnesį pasimatykime mugėje Litexpo parodų rūmuose!

Šaltinis – Valstybinių miškų urėdija