Tvarios mados savaitėje stilistų patarimai

2023-08-23

UAB VAATC

Vilniaus reg.

Rugsėjo 8 d. vyksiantis SUSTAINABLE FASHION WEEK Vilnius šiemet stebins ne tik tradiciniu tarptautiniu tvarios mados šou ant Vilniaus Rotušės laiptų, bet ir stilistų patarimais.

Renginio dieną, Vilniaus Rotušės hole veiks nesudėvėtos mados „DĖK’ui“ butikas, kuriame iš žmonėms nereikalingų, tačiau dar dėvėti tinkamų drabužių jaunieji mados stilistai sukurs įdomiausius derinius bei individualiai konsultuos norinčius antram gyvenimui prikelti savo ar dovanojamus butike rūbus.

„SUSTAINABLE FASHION WEEK Vilnius atlieka ir svarbią švietėjišką misiją, kalbame garsiai apie pokyčius, kurių reikia tiek mados pasauliui, tiek kiekvienam iš mūsų. Visų pirma, besaikio vartojimo mažinimas ir lėtos mados mada, o taip pat atidumas, ką rinktis, teikiant prioritetą kokybei, ilgaamžiškumui, tvarumui“, – teigia SUSTAINABLE FASHION WEEK Vilnius vadovė Indrė Jakaitytė.

„Skatiname kūrybiškai peržiūrėti savo spintas, įvertinti, kurie iš turimų drabužių yra tinkami tarnauti toliau, galbūt juos reikia tik pataisyti, galbūt minimaliai pastilizuoti. Neskubėkite išmesti ar tiesiog pirkti naujų, patikėkite, jūs turite, ką apsirengti, – pataria SUSTAINABLE FASHION WEEK Vilnius kūrybos vadovas mados dizaineris Serge Gandžumian. O jei norite pasisemti įkvėpimo, ateikite į įspūdingąjį mūsų renginį, kuriame bus ir tvarios mados kolekcijų, sukurtų būtent iš senų naujam gyvenimui prikeltų drabužių”.

„Džiaugiamės, kad „Atliekų kultūros” vienas sėkmingiausių projektų daiktų dalinimosi stotelės „Dėk’ui” bei Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras suvienijo jėgas su tvarios mados savaitės rengėjais. Vedini bendrų vertybių sieksime kuo didesnio visuomenės sąmoningumo, o taip pat tvaresnio požiūrio į būtinybę vengti atliekų susidarymo bei tinkamai tvarkyti susidariusias atliekas, šiuo atveju, tekstilę“, sako VAATC vadovas Tomas Vaitkevičius.

Vertinama, kad Lietuvoje į komunalinių atliekų srautą patenkančios tekstilės atliekos sudaro apie 8 proc. viso komunalinių atliekų srauto ir beveik visos yra šalinamos ar sudeginamos.

Pasauliniu mastu vos 1 % tekstilės yra perdirbama į naujus tekstilės gaminius.

***

Dizainerės – stilistės Beatričė Šmitaitė ir Meda Pravdinskaitė Vilniaus Rotušės hole dirbs š.m. rugsėjo 8 d., nuo 16 iki 21 val. Drabužiai atiduodami ir priimami nemokamai.

Kitomis dienomis nesudėvėta mada yra laukiama dalintis nuolat veikiančioje „DĖK’ui” galerijoje adresu Klaipėdos g. 2, Vilnius.

***

SUSTAINABLE FASHION WEEK Vilnius, vienintelis tik tvariai madai skirtas renginys Baltijos šalyse, atviras ir nemokamas, yra globojamas ir dalinai finansuojamas Vilniaus m. savivaldybės, šiemet ir Vilnius’700  programos dalis.