2024-12-24
Atliekų kultūra
Gruodžio 28 d. 19 val. klube „Stars & Legends“ „meno netflixu“ vadinamas Artis.tv organizuoja gyvą susitikimą ir pokalbių laidą „Tvarūs santykiai ir menas“. Švenčių metu kartu pasibūti kvies Domas Raibys, Marius Povilas Elijas Martynenko, „Katarsis“, Agnė Kuzmickaitė ir Gytis Padegimas.
Šventės – tai puiki proga susitikti ir kurti ryšius. Tačiau jų metu užplūdus liūdesiui ir vienatvei, jos gali parodyti ir ryšių aptrupėjimą. Renginyje kalbėsime, ar menininkas, visiškai atsidavęs kūrybai, prioritetizuoja asmeninius santykius? O gal visgi jie trukdo kūrybai? Kiek mūsų tarpusavio ryšiai yra ir mūsų santykio su gamta atspindys?
Renginio metu vyks du stand-up pasirodymai – pasijuokti kvies geriausiu Lietuvoje slemo poetu laikomas, 4 knygų autorius Marius Povilas Elijas Martynenko bei VLKK griovėjas ir nesisteminis komikas Domas Raibys.
„Pats žodis tvarumas man kažkuo panašus į žodį meilė: abu nuvalkioti, abu apipinti įvairiausiais mitais, iš kurių didžiausias – norint būti tvariu arba mylinčiu, užtenka kažką nusipirkti. Neužtenka“, – sako Domas Raibys.
Renginyje eksperimentine alternatyvaus roko muzika užhipnotizuos grupės „Katarsis“ lyderis Lukas Radzevičius ir gitaristas Alanas Brasas su akustine programa. „Tvarumas mums reiškia aplinkos, kurioje gyvename, gerinimą“, – sako jie.
Laidos metu vyks diskusija apie tvarumą santykiuose ir mene. Ar menininkai gali mus įkvėpti ekologiškesniam gyvenimo būdui? Atsakymų ieškos režisierius Gytis Padegimas, dizainerė Agnė Kuzmickaitė, komikai Domas Raibys ir Marius Povilas Elijas Martynenko, grupė „Katarsis“, o žiūrovai turės galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus ir pabendrauti su kūrėjais. Renginį ves žinomas TV laidų ir renginių vedėjas Dainius Martinaitis ir dainininkė, Artis.tv kultūros tinklaraštininkė Gabrielė Kiršaitė.
Kviečiame susipažinti su renginio dalyviais
„Katarsis“ – alternatyvaus roko grupė, išsiskirianti eksperimentiniu garsu ir nuolatinėmis garso paieškomis. Šiais metais išleidusi mini albumą „Dausos“, grupė jau patvirtino savo dalyvavimą ateinančių metų „Eurovizijoje“. Grupės nariai Lukas ir Alanas gros akustinę programą tik su elektrinėmis gitaromis. Netikėta galimybė susitikti ir pabendrauti su grupės nariais daug atviriau ir subtiliau bei užduoti klausimus.
Domas Raibys – komikas ir rašytojas, neseniai maratono distanciją įveikęs medinėmis klumpėmis ir pristatęs spektaklį „Nedarbo kalendorius“. Šiuo metu užsiima dvejomis veiklomis – siekia sugriauti VLKK ir tapti pirmuoju nesisteminiu komiku Lietuvoje. Programoje pateiks VLKK veiklos ataskaitą ir nesisteminių pokštų. Domas – ypač visuomeniškai aktyvus menininkas, turintis įdomių minčių ne tik apie VLKK dominavimą.
Marius Povilas Elijas Martynenko – komikas, aktorius, rašytojas, 4 knygų autorius, iš kurių kelios buvo perleistos. Europos slemo čempionate užėmęs 3-iąją vietą laikomas geriausiu slemo poetu Lietuvoje. Šiuo metu aktyviai įsitraukęs į komedijos žanrą. Savo kūryboje išsiskiriantis nuogu atvirumu, skaudžias patirtis ir kasdienį gyvenimą transformuojantis į juokingas istorijas. Viename interviu minėjo, kad jam viešumas – tai būdas susidoroti su tuo, kas vyksta gyvenime, o kai būna ypač sunku, nebelieka kito kelio, kaip tik iš viso to juoktis.
Agnė Kuzmickaitė – viena garsiausių Lietuvos mados dizainerių, išsiskirianti savitu braižu ir konceptualumu. Agnės Kuzmickaitės kūrybos simbolis – drugelis – jau tapęs atpažįstamu jos ženklu visame pasaulyje puošė net britų dainininkę Ritą Orą. Agnė reguliariai pristato naujas kolekcijas Lietuvoje bei dalyvauja mados renginiuose Londone, Rygoje, Kyjive, Berlyne. Ji taip pat kuria kostiumus dramos ir operos spektakliams ir yra dirbusi daugiau nei 20 teatro pastatymų Lietuvoje ir užsienyje. Savo kolekcijose ji visada skiria didelį dėmesį tvarumui, bendradarbiavo su „Coca-Cola“, kurdama drabužius ir aksesuarus iš perdirbtų reklaminių tentų, taip skatindama tvarumą madoje.
Gytis Padegimas – teatro režisierius, pedagogas, visuomenės veikėjas, buvo aktyvus Sąjūdžio narys. Pastatė daugiau nei 120 spektaklių Lietuvos ir užsienio teatruose, televizijoje. Remiasi M. Čechovo kūrybiniu metodu, jo kūrybai būdingi psichologinio teatro bruožai, unikalus scenos erdvės pojūtis, humanistinė koncepcija. Režisieriaus nuomone, anksčiau žmonės mažiau turėjo, todėl buvo taupesni, natūraliai buvo tvarūs, o šiuo metu esame pertekliuje ir nejaučiame saiko.
Daugiau informacijos „Facebook“ renginyje.