2022-12-28
UAB VAATC
Aukštakulniai Inesos rankose – ne vienkartiniai, tačiau antrąsyk jais pasipuošti mergina neberado progos, tad prieš šventes atnešė į gerų daiktų dalinimosi stotelę „DĖK’ui“. Čia artėjant šventėms vyko tikra puošmenų fiesta. Ant pakabų rikiavosi puošnios suknelės, švarkeliai, teminiai kostiumai – viskas iš vilniečių spintų. Pastarieji savo gausa neprilygo karnavalinių drabužių nuomos salonų įvairovei, tačiau, atidžiau paieškojus, pasipuošti pavyko įvairių temų vakarėliams. Įrodymas – nuotraukų galerijoje.
Svarbiausia – charakteringos detalės
Praėjusį šeštadienį „DĖK’ui“ galerijoje sostinės senamiestyje vykusiose drabužių mainytuvėse moksleivė Aira prie veidrodžio praleido gerą valandą. Išsirinkusi blizgų šventinį kombinezoną kaip kostiumo pagrindą, ji vis keitė aksesuarus ir kartu, vaidmenis: virto tai prancūziška elegancija spindinčia dama, tai – pankuojančia stileiva, tai – paukštele, tai – žvėreliu. Viskas pravers, mat iki Naujųjų metų laukia ne viena proga pasipuošti.
Keisti įvaizdį moksleivei padėjusi DĖK’ui galerijos savanorė Inga neabejoja, kad šventinei nuotaikai sukurti ir temai atspindėti pakanka vienos kitos charakteringos detalės: skrybėlės, akinių, skraistės, peruko. To dauguma apsilankiusių vilniečių ir žvalgėsi.
„Kiekvienas šį tą tinkamo surado: suknelę į viduramžių puotą, nykštuko kostiumą, puošnų vakarinį apdarą ar apavą, egzotiškų detalių ruošiamam spektakliui. Aprangos kosmoso tema ieškančiai merginai pasiūlėme puikią žvaigždėtą skraistę – tiko!“ – džiaugėsi Inga.
Susirinktas kostiumas – išskirtinis
Rinktis aprangą teminiams vakarėliams stotelėse DĖK’ui ar panašiose antro šanso vietose Ingai atrodo daug prasmingiau nei pirkti reto panaudojimo puošmenas prekybos centruose ar internetu.
Kartą, kai taip apsipirko, ji prisimena su apmaudžia šypsena. „Renesanso laikus primenančią ilgą suknelę įmonės vakarėliui nebrangiai nusipirkau prekybos centre. Nuėjusi į renginį pamačiau, kad su tokiomis – visos padavėjos“, – pasakojo moteris.
Kad nesutiks antrininkės, rami gali būti ekologė Diana Politova, „DĖK’ui“ nusižiūrėjusi juodą aukštą skrybėlaitę su plunksnomis. Ji ruošiasi Naujųjų metų vakarėliui, kurio tema – animacinių filmų personažai.
Diana planuoja virsti madam Šapokliak – žavingaja Skrybėliuote iš vaikystėje mėgto filmuko. Juodą suknelę, tinkančią vaidmeniui, moteris jau turi savo spintoje, o prisiūti baltus nėrinius ties apykakle ir rankogaliais patikės siuvėjai.
Princesių suknelės praverčia ir kasdien
Į mainymosi šventiniais drabužiais šventę „DĖK’ui“ galerijoje Agnė Daraškevičienė atsinešė tris puošnias dukters sukneles. Jas jau po minutės kitos ėmė apžiūrėti mažosios dalinimosi šventės dalyvės. Skirtingai nei suaugusieji, mergaitės konkrečiam renginiui nesiruošė. Turėti apdarų, primenančių pasakų herojus, joms smagu ir prieš šventes, ir po jų.
„Šias sukneles aptikau ir nusipirkau dėvėtų rūbų parduotuvėje nė neieškodama. Pamačiau, susigundžiau ir nepasigailėjau. Tada buvo pati pirmojo karantino pradžia ir visi jautėme nerimą, tai dukrai pasakų herojų suknelės veikė lyg priešnuodis nuo slogių emocijų. Ji jas dėvėjo kasdien tarsi treningus.
Dabar dukra princesių sukneles jau išaugusi, be to, domisi kitais personažais“, – pastebėjo Agnė, vietoj atsineštų suknelių išrinkusi juodais žvyneliais nusagstytą drabužį sau.
Kalėdiškai dekoravo megztukus
Proginių drabužių mainais susidomėjusi Dovilė Jadenkutė „DĖK’ui“ galerijoje tikėjosi surasti kalėdinių megztukų, tačiau tądien visi jau buvo išgraibstyti. Mergina užsiminė, kad nesėkmingos buvo ir tokios aprangos paieškos dėvėtų drabužių parduotuvėse.
Išeitį pasiūlė „DĖK’ui“ dirbtuvės – pakvietė šventiškai dekoruoti kasdienius drabužius.
Dirbtuvių dalyviai drabužių puošybai naudojo savo pirmąją paskirtį jau atlikusias priemones: sagas, karoliukus, siūlus, kalėdines girliandas, žaislus. Visa tai auksarankiai pritvirtino siūdami, o ne klijuodami karštais klijais, kad pasibaigus šventėms drabužiai vėl galėtų lengvai atgauti savo buvusią išvaizdą.
Aplinkos apsaugos organizacija „Hubbub“ skelbia, kad vien Didžiojoje Britanijoje kasmet parduodama apie 12 milijonų kalėdinių džemperių. Maždaug 65 milijonai tokių drabužių po švenčių dūla šalies gyventojų spintose, laukdami kitos progos džiuginti, o šimtai tūkstančių pakliūva į šiukšliadėžes ir tampa atliekomis, neparduoti antrinėje rinkoje ar nepasiūlyti labdaros organizacijoms.
Skaičiuojama, kad net du iš penkių kalėdinių megztukų yra dėvimi vos vieną kartą. Dauguma jų, kaip ir teminiai kostiumai, yra gaminama iš sintetinių pluoštų: poliesterio, akrilo, nailono mišinių. Jie nėra perdirbami, tad prasmingiausia būtų tokiais drabužiais dalintis, juos taisyti, ar panaudoti kuriant kitus kostiumus.
Vilniaus mieste tvarkingi, dėvėti tinkami drabužiai, avalynė bei aksesuarai yra priimami trijose „DĖK’ui“ stotelėse: Pilaitės pr. 50, Tuskulėnų g. 39 ir Klaipėdos g. 2.
Kiti geri, tačiau savininkams nebereikalingi daiktai, pradedant baldais ir baigiant žaislais, indais, knygomis, suvenyrais, laukiami visose UAB „VAATC“ administruojamose dalijimosi daiktais stotelėse „DĖK’ui“, o jų Vilniaus regione jau 18-a. Dėk‘ui stotelių adresus ir darbo laiką rasite www.stoteledekui.lt