Pavasario kvietimas švietimo darbuotojams „Žingsnis po žingsnio nuo klasės iki miško”

2025-02-04

Atliekų kultūra

Trijų dalių programa – nuo teorijos iki praktikos – padės atrasti, kaip prasmingai įtraukti gamtą į švietimo procesą, sužinoti daugiau mokslinės bazės ir pasisemti įkvėpimo veikloms su vaikais.

  • Teorija. Sužinosite, kaip gamta daro įtaką jauno žmogaus sveikatai, emocinei gerovei ir socialiniam vystymuisi. Pasidalinsiu moksliniais tyrimais ir praktiniais pavyzdžiais, kurie atskleidžia gamtos galią formuoti harmoningą, sveiką ir empatišką asmenybę.
  • Praktiniai įrankiai. Patys išbandysime būdus, kaip įtraukti gamtą į ugdymo procesą per užduotis, žaidimus ir kūrybines veiklas. Mokysimės, kaip kurti ryšį tarp vaikų ir gamtos visame mokymosi cikle, kad šis ryšys taptų ilgalaikiu įpročiu, formuojančiu atsakingą požiūrį į aplinką.
  • Gamtos patirtys. Trečioje mokymų dalyje žengsime į gamtą, kur praktikuosime miško terapijos pratimus, gamtos pažinimo užduotis ir veiklas, kurios stiprina ne tik vaikų psichologinę gerovę, bet ir ugdo empatiją, socialinius įgūdžius bei atsakomybę už mus supantį pasaulį.

Kam skirta: švietimo specialistams, neformalaus ir formalaus ugdymo įstaigoms ir kitiems besidomintiems
Trukmė: 6 val.
Grupės dydis: iki 30 žmonių

Kodėl verta dalyvauti?

Mokymai – tai galimybė įkvėpti ugdymo procesą nauju požiūriu ir atverti vaikams kelią į artimesnį, prasmingesnį ryšį su gamta. Tai ne tik žinių ir praktikos diena – tai žingsnis link švietimo, kuris puoselėja sąmoningą, gamtai draugišką ir harmoningą visuomenę.

Dar yra keletą laisvų datų vasarį-gegužę. Kviečiam jus ir jūsų kolektyvą pavasarį praleisti kartu – mokantis, įkvėpiant ir atrandant, kaip gamta gali tapti neatsiejama mokymo dalimi.

Šaltinis – Gydantys miškai | Austė Juozapaitytė Gruodė